پروژه CPAY ( سیستم یکپارچه پرداخت خودرو ) نامزد دریافت جایزه جهانی شد.

پروژه CPAY ( سیستم یکپارچه پرداخت خودرو ) نامزد دریافت جایزه جهانی شد.

سی پی (سیستم یکپارچه پرداخت خودرو) به عنوان بهترین راه حل دیجیتال در حوزه شهر هوشمند از کشور ایران نامزد دریافت جایزه از اجلاس جهانی WSA گردید. پروژه CPAY برای ارزیابی بین بیش از 400 پروژه بین المللی توسط هیئت داوران WSA 2018 واجد شرایط شده است.

جوایز اجلاس جهانی (WSA) یک طرح جهانی برای انتخاب نوآوری های دیجیتال است که هر ساله نامزدهای WSA توسط کارشناسان از بین هزاران طرح از بیش از 180 کشور عضو سازمان ملل متحد انتخاب می شوند. کارشناسان WSA هر سال هشت پروژه را از هر کشور انتخاب می کنند.

پلتفرم سی پِی یک راه حل جامع هوشمند برای رسیدگی به این نیازهای یک شهر هوشمند مانند پارکومتر، پارکینگ های عمومی و اشتراکی و خدمات پرداخت آنها و دیگر خدمات مانند پرداخت عوارض و مالیات خودرو می باشد.

استراتژی سی پِی این است که به جای تمرکز بر کاربران، به خودروی کاربران می پردازد، یعنی خودروها به‌ عنوان مشتری ثبت می گردند نه مشخصات صاحبان آنها. در سی پِی، هر خودرو دارای یک اکانت بانکی مجازی مانند اکانت های استاندارد VISA است که صورتحساب آن برای مالک خودرو ارسال می گردد.

پروژه CPAY در سال 93 در شیراز آغاز گردید و تعداد مشترکین آن تا پایان شهریور سال 97 به بیش از 250،000 مشترک رسیده است و روزانه بیش از 50 هزار تراکنش بانکی رخ می دهد. در حال حاضر CPAY در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و کاشان اجرا شده است.

نامزدهای WSA در سال 2018، میزان بالای تنوع و نوآوری های دیجیتال را در مقیاسی جهانی نشان می دهند و ثابت می کنند که چگونه فناوری های دیجیتال می توانند جوامع بشری را در هر گوشه ای از جهان بهبود بخشند.

نامزدهای WSA 2018 بر اساس هفت معیار اساسی ارزیابی می شوند: محتوا، عملکرد، طراحی، فناوری، نوآوری و میزان تاثیرگذاری بر اساس معیارهای جهانی و سازمان ملل.

جایزه اجلاس جهانی (WSA) ، یک ابتکار بین المللی در چارچوب اجلاس سران سازمان ملل متحد در جامعه اطلاعاتی (WSIS) است. WSA تنها رویداد فنآوری اطلاعات در سرتاسر جهان است که بیش از 180 کشور در آن حضور دارند.